Vítejte na stránkách Radost Srdce

Nevíte-li, jaký zvolit hodnotný dárek pro Vaše blízké, zde
máte možnost zakoupit Dárkové poukazy na terapii či masáž, které udělají Vašim blízkým radost a určitě si tyto silné prožitky zapamatují.

MASTI:

Nabízíme k prodeji silné a vysoce kvalitní, ručně dělané masti, pouze z přírodních produktů. Sklenička s víčkem 0,06l/ 100kč. Mast je tvořena z olivového oleje, ve kterém je luhován buď to kořen, plod či květ a z včelího vosku, který je sám o sobě dezinfekční produkt, proto není potřeba mast skladovat v chladničce, z důvodu plesnivění. Konzistence je stálá i při vyšších teplotách, proto je balení vhodné i k turistice či jiným aktivitám v horkých měsících. Mast, díky vosku, vytvoří na kůži ochranný film a prvky z rostlin tak mohou kůži regenerovat po delší dobu.
                    HOJIVÁ A REGENERAČNÍ MAST Z MĚSÍČKU LÉKAŘSKÉHO
 
Složení :
 
Měsíček lékařský ( květ ) – obsahuje látky saponin, hořčin, kyselinu salicylovou, glykosidy, karotenová květní barviva a silice, které příznivě působí na jizvy, křečové žíly a žilní záněty, bércové vředy, omrzliny, spáleniny, vředy, akné, plíseň nohou, proleženiny, podlitiny, popraskaná kůže, řezné rány, hemeroidy, sluneční spáleniny.
 
Včelí voskje produkt voskotvorné žlázy dělnic, tvoří ho estery kyselin, volné kyseliny a uhlovodíky. Vosk dobře izoluje teplo, elektřinu a odpuzuje vodu.
 
Olivový olejje olej, lisovaný z plodů stromu olivovníku, oproti jiným olejům odolávající teplotám do 200 stupňů Celsia, s vysokým obsahem mono-nenasycených mastných kyselin a vitamínu A, proto je ideální nosič pro ozdravné látky bylin.
 
Použití : Ekzémy, popraskaná a suchá kůže, řezné rány, křečové žíly a žilní záněty, bércové vředy, hemeroidy, omrzliny, spáleniny, vředy, akné, plíseň nohou, proleženiny, podlitiny, sluneční spáleniny, denní ošetření pleti proti stárnutí kůže, zjemňuje pleť.
SILNĚ HOJIVÁ A REGENERAČNÍ MAST Z KOŘENU LOPUCHU VĚTŠÍHO, KOSTIVALU LÉKAŘSKÉHO, KŘENU SELSKÉHO, Z PLODU JÍROVCE MAĎALU,
Z VČELÍHO VOSKU A OLIVOVÉHO OLEJE
 
( k dostání mast normal a mast hřejivá )
Složení :
 
Lopuch Větší ( kořen ) – Silně čistí krev ( detoxikace ), zbavuje tělo kožních chorob, při vnitřním i zevním použití. Podporuje růst vlasů, zabraňuje jejich vypadávání, příznivě působí při lupech i při maštění vlasů a opticky zvětšuje jejich objem. Rozpouští žlučové a močové kameny. Bylina má lehce průjmové vlastnosti, vyvolává pocení a posiluje při jarní únavě. Při vnějším použití, pomáhá při plísňových onemocněních kůže a slouží také k omývání obličeje při uhrovitosti a mastné pleti.
 
Kostival lékařský – Kostival obsahuje slizové látky, třísloviny, silice a alkaloidy. Listy obsahují vápník, draslík, fosfor, vitamin A, C a B 12, allantoin a cholin. Kostival podporuje tvorbu červených krvinek. Působí protizánětlivě a má příznivé účinky na záněty žaludeční sliznice.
 
Křen selský – Obsahuje látky hioglykosid, sacharidy, enzymy, asparagin, glutamin, organické kyseliny a flavonoidy. Obsahuje vitamín C, B1, B2, B3, E, provitamín A a téměř neuvěřitelné  množství minerálních látek, především hořčík, vápník, draslík,   železo, fosfor, síru, měď, zinek, chrom.   Pro své antivirové a antibakteriální účinky se využívá při chřipce,   nachlazení, angíně a zánětu mandlí. Velmi účinně odhleňuje  průdušky, léčí chrapot a mírní kašel, povzbuzuje k činnosti žlázy  s vnitřní sekrecí a upravuje hormonální systém, detoxikuje játra  a rozpouští žlučové kaménky. Povzbuzuje trávení, čistí střeva  a pomáhá obnovovat střevní mikroflóru. Preventivně chrání před  rakovinou trávicího ústrojí. Je velmi vhodný v rekonvalescenci po dlouhých nemocech, při sedavém způsobu života, v geriatrii  (u seniorů) a používá se i k harmonizaci střevního traktu po antibiotikách,   kdy dokáže doslova nastartovat správné trávení a upravit  střevní mikroflóru, což přispívá ke zlepšení vstřebávání živin  a celkové tonizaci celého těla. Zevně se používají „křenové placky“ na revmatické a neuralgické bolesti (bolesti kloubů, ischias, ústřel), nebo na omrzliny, ve kterých  dokáže znovu rozproudit krevní oběh.   
 
Jírovec Maďal ( plod ) – Kaštan se používá zejména na různé cévní problémy. Léčí hemeroidy, záněty žil, křečové žíly, lámavost cév, bércové vředy, sklerotizaci cév. Také pomáhá při periferním prokrvování a trombóze. Zlepšuje i prokrvení orgánů, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, čímž pomáhá při cukrovce a jaterních potížích. Dále kaštan léčí vodnatelnost, otoky, zejména otoky lymfatických žláz. Má protizánětlivé působení. Při vnějším použití se hodí do masti proti revma a křečovým žilám.
 
Včelí vosk – je produkt voskotvorné žlázy dělnic, tvoří ho estery kyselin, volné kyseliny a uhlovodíky. Vosk dobře izoluje teplo, elektřinu a odpuzuje vodu.
 
Olivový olej – je olej, lisovaný z plodů stromu olivovníku, oproti jiným olejům odolávající teplotám do 200 stupňů Celsia, s vysokým obsahem mono-nenasycených mastných kyselin a vitamínu A, proto je ideální nosič pro ozdravné látky bylin lopuchu většího a konopí setého, v oleji macerovaných po dobu 3 měsíců.
 
Použití : Tlumí napětí a křeče ve svalech, pomáhá při revmatické a neuralgické bolesti (kloubů), podporuje cévní systém, řeší poruchy usínání, lupénku, ekzémy, popraskanou a suchou kůži, řezné rány, křečové žíly a žilní záněty, bércové vředy, hemeroidy, omrzliny, spáleniny, vředy, akné, proleženiny, podlitiny, sluneční spáleniny, denní ošetření pleti proti stárnutí kůže, zjemňuje pleť a regeneruje.
 
 
Poznámka pro mast hřejivou:
 
V této masti byly luhovány papričky s vysokým obsahem kapsaicinu, k prohřátí kůže a lepšímu prostoupení regeneračních látek do těla. Není vhodné pro lidi, kteří jsou na kapsaicin alergičtí.